Bursa Radyatör ve Petek Temizliği

Zamanla bazı ısıtma sistemlerinde ılık yada soğuk radyatörler, artan tesisat yada ısıtıcı cihaz sesleri yanı sıra çamur ve tortu birikmesi sonucu ısınmama şikayetleri ve yüksek faturalarla karşılaşabilirsiniz. Kalorifer tesisatının yapımı aşamasında sistemin içinde demir talaşı, çamur vb. kalan parçacıkların bir araya gelmesi sonucu sistemde tıkanmalar meydana gelebilmektedir.

Yapılması gereken uygulama aslında kalorifer tesisatı yapım aşamasında tüm ısıtma sistemi elemanları montajı sonrasında sistemin bir defa kimyasal kullanılmadan yıkanmasıdır.

Tesisat Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalorifer ısıtma sistemindeki su hep aynı yönde dolaşım (sirkülasyon) yaptığından dolayı sistemin içinde bulunan demir talaşı, tortu, çamur vb. maddeler zaman içerisinde tıkanmalara neden olmaktadırlar. Kalorifer tesisatının ilk günkü performansına dönebilmesi için uygun kimyasal ve cihazlar ile yıkanması gerekmektedir.

Yıkama işlemine başlamadan önce kombinin tesisat ile bağlantısının kesilmesi gerekmektedir. Gerek sökülerek gerekse vanalar vasıtası ile bu işlemi gerçekleştirdikten sonra tesisat temizliğine başlanabilir.

Kalorifer sistemi öncelikli olarak kimyasal kullanılmadan ön durulama yapılır. Ön durulama sonrasında tesisata uygun kimyasal ilave edilerek yıkama işlemi sürdürülür. Kimyasallı yıkama sonrasında sistemdeki kimyasal durulama yöntemi ile sistemden boşaltılır. Kullanılan kimyasal nötralizasyon gerektiriyorsa bu işlemde yapılmalı ve ardından istenildiği taktirde koruyucu kimyasal ilave edilerek sisteme su basıldıktan ve havası alındıktan sonra kalorifer hattınızın temizliği tamamlanmış kullanıma hazır haldedir.

Bursa Kombi Servisi olarak kombi bakım/onarım ve arıza gidermenin yanı sıra tesisat temizliği konusunda da siz değerli kombi kullanıcılarına yardımcı olabilmek için hizmetinizdeyiz. Yapmış olduğumuz tesisat temizliğinde ısıtıcılı, filtre sistemine sahip, tesisata uygun basınçta özel olarak sadece tesisat temizliği için imal edilmiş robot ve makineler kullanmaktayız.

Isıtma bizim ek işimiz değil tek işimiz! Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …