Bursa Buderus Servisi Logamax U022 Kombi Kullanımı

Buderus  kombi ailesinin yeni bir üyesi olan Logamax U022 modeli kombi kullanıcıları için ürün yelpazesinde yerini almış bulunuyor. Logamax U022 yeni nesil bir LCD ekrana sahip olması kullanımını kolaylaştırıyor. Cihazın 22kw olarak üretilmesi ev tipi kullanımlar için uygundur. Fakat Buderus kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu menü kullanımı için yapılması gereken sadece yapmış olduğunuz işlemden sonra kaydetmektir. Yapılmış olan kalorifer veya sıcak kullanım suyu sıcaklık ayarlarından sonra kayıt işlemi yapılmadığı taktirde bir önce ki sıcaklık ayarına otomatik olarak dönecektir.

Petek ( Radyatör) ayarını değiştirmek ve kış moduna (Radyatör açık) geçmek için;
Standart ekranda iken Mode yazan düğmeye bir defa bastığınızda petek işaretinin olduğu ikon yanıp sönmeye başlar. Ardından OK düğmesine basarsanız petek ayarını mümkün kılmış olursunuz ve ekranda iki adet yukarı ve aşağı ok ikonları belirir. Ufak ok ikonlarını gördüğünüzde + ve – tuşlarını kullanarak istediğiniz sıcaklık ayarını yapma imkanı ile derecenizi düzenleyebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise bu ayarları kaydetmeniz gerekmektedir. Kayıt işlemi için ise OK ikonunun bulunmuş olduğu düğmeye basılı tutmanız gerekmektedir. Ekranda [  ] işaretini görene kadar basılı tutmanız kayıt işlemini tamamlamış olduğunuz anlamına gelmektedir.

Petekleri kapatmak (yaz işletmesi) için;

Maksimum gidiş suyu (petek sıcaklığı) sıcaklığı, 40 °C ile yaklaşık 82 °C arasında ayarlanabilir. Ekranda, güncel gidiş suyu sıcaklığı gösterilir.
Petek sıcaklığı ayarını değiştirme bölümüne geldikten sonra ( ) tuşuna basılı tutmanız ve ekranda ( . . ) sembolünü gördükten sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Sıcak su derecesini değiştirmek istediğinizde ise;

Sıcak kullanım suyu (sıcak su) 35 °C ile 60 °C arasında ayarlanabilme özelliğine sahip. Ekranda ( musluk ) ikonu çerçeve içerisinde yanıp sönene kadar MODE düğmesine basıp bırakmalısınız. Ardından da petek derece ayarındaki gibi sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Buderus Logamax U022 kombinizin herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçmesi durumunda ise ” OK ” düğmesine 5 sn kadar basılı tutmanız gerekmektedir.

Bursa Buderus Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Buderus kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …

Amacımız sizleri yetkili servis tekelinden kurtarmak hak ettiğiniz kaliteli servis hizmeti yanı sıra ekonomik çözümler sunmaktır.