Buderus GB062 Yoğuşmalı Kombi

///Buderus GB062 Yoğuşmalı Kombi

Buderus GB062 Yoğuşmalı Kombi

Buderus GB062 Yoğuşmalı Kombi Kullanımı

Lider kombi üreticilerinden Buderus yoğuşmalı kombi ailesinin yeni bir üyesi olan GB062 modeli kombi kullanıcılarının tercihleri arasında yerini almış ve benimsenmiş bir modeldir. Buderus GB062 çevre dostu ve yakıt cimrisi bir kombi olmasının yanı sıra kombi kullanıcılarına zor anlar yaşatabilecek bir menüye sahiptir. Eski modellerinde olduğu gibi ”ayarla bırak” mantığı bu kombi için geçerli değildir. Buderus kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu bu durum aslında düşünülenin aksine oldukça basit ve kolaydır. Yapılması gereken sadece yapmış olduğunuz işlemden sonra kaydetmektir.

Petek ( Radyatör) ayarını değiştirmek ve kış moduna (Radyatör açık) geçmek için;
Standart ekranda iken Mode yazan düğmeye bir defa bastığınızda petek işaretinin olduğu ikon yanıp sönmeye başlar. Ardından OK düğmesine basarsanız petek ayarını mümkün kılmış olursunuz ve ekranda iki adet yukarı ve aşağı ok ikonları belirir. Ufak ok ikonlarını gördüğünüzde + ve – tuşlarını kullanarak istediğiniz sıcaklık ayarını yapma imkanı ile derecenizi düzenleyebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise bu ayarları kaydetmeniz gerekmektedir. Kayıt işlemi için ise OK ikonunun bulunmuş olduğu düğmeye basılı tutmanız gerekmektedir. Ekranda

[ ] işaretini görene kadar basılı tutmanız kayıt işlemini tamamlamış olduğunuz anlamına gelmektedir.

Petekleri kapatmak (yaz işletmesi) için;
Petek sıcaklığı ayarını değiştirme bölümüne geldikten sonra ( – ) tuşuna basılı tutmanız ve ekranda ( . . ) sembolünü gördükten sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Sıcak su derecesini değiştirmek istediğinizde ise;

Ekranda ( musluk ) ikonu çerçeve içerisinde yanıp sönene kadar MODE düğmesine basıp bırakmalısınız. Ardından da petek derece ayarındaki gibi sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Buderus GB062 kombinizin herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçmesi durumunda ise ” OK ” düğmesine 5 sn kadar basılı tutmanız gerekmektedir.

Bursa Buderus Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Buderus kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …

By | 2017-11-28T10:55:58+00:00 Ekim 28th, 2015|Yoğuşmalı Kombiler|104 Comments

About the Author:

104 Comments

 1. Serkan sancar 2 Kasım 2015 at 23:29 - Reply

  Izmirde oturuyorum yazin taktirdigim gb 062 buderus kombiyi kış moduna almak icin bayaa ugrasdim denemedigim birsey kalmadi en son bursakkmbiteknikservis.com sitesine girdim baktim cep numarasi var hemen aradim 2kasim 2015 günü gece 23.30 da aradim.saolsun çıkan arkadaş bayaa yardimci oldu benim daha önce denedigim herseyi tekran onunlada denedik..baktık olmuyor oda termostadini acarmisinız bağlantısını bana okurmusunuz dedi ve yanlışı boylelilikle bulmuş olduk..yetkili servis elemanları oda termostadini yanlış baglamışlar telefondaki tarife göre uçları değiştirdim ve kombi calismaya başladı. .gecenin bir Vakti bana yardımcı oldugunuz için çok ama çok teşekkür eder İşlerinizde kolaylıklar dilerim…
  Serkan Sancar izmir

  • kombi servisi 3 Kasım 2015 at 22:16 - Reply

   Yorumlariniz icin cok tesekkur eder, Buderus GB062 Kombiniz ile Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileriz..!

 2. RECEP YURTAL 4 Kasım 2015 at 21:03 - Reply

  Geçen kış BUDERUS GB062 – 24 KD taktırdım ış boyu kullandım. Yaza girince YAZ İŞLETME moduna getirdim. Şimdi tekrar YAZişletme modunu kapatmak istiyorum kapanmıyor. Kullanım klavuzunda yaz işletmesini açmanın nasıl olacağı ayrıntılı yazılmış, ama nasıl iptal edileceği yok. Acilen bana yaz işletmesi nasıl iptal edilir yazar mısnız. Teşekkürler

  • kombi servisi 4 Kasım 2015 at 23:33 - Reply

   Anladığımıza göre Yaz işletme modun dan Kış işletme moduna geçmek istiyorsunuz? Kış işletmesine (radyatör açık) geçebilmek için yazıda ki ilgili bölümdeki yönlendirmeleri sırası ile yaparak peteklerinizi çalıştırabilirsiniz.
   Yaz modunu kapatma imkanınız yoktur. Sadece radyatörlerinizin açma/kapama özelliği vardır.
   Not: Oda termostatiniz var ise; derece seçimi yapmaniz gerekmektedir. Cihazınız oda termostatın dan kapalı olabilir!
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileriz..!

   • ok 4 Kasım 2016 at 08:24 - Reply

    oda termostatı yok bende ama yine de kış moduna geçemedim. ekran iki nokta..

    • kombi servisi 6 Kasım 2016 at 22:04 - Reply

     Yazıda ki yaz/kış geçiş bölümünü adım adım takip etmelisiniz..! Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 3. Mehmet gökçe 26 Aralık 2015 at 23:51 - Reply

  Ben Antalya’da yasıyorum sadece geceleri kombi kullanıyorum gündüzlerinde sadece sıcaksu modunda olmasını istiyorum her seferinde yaz modunamı almam gerekiyor TSK iyi çalışmalar buderus gb 062 modeli

  • kombi servisi 27 Aralık 2015 at 23:47 - Reply

   Sn. Mehmet Gökçe Oda termostatınız yok ise sürekli olarak petekleri kullanmak istemediğiniz durumlarda cihaz üzerinden peteklerinizi kapatmanız gerekicek. Dilerseniz programli bir oda termostatı taktırarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Örneğin Buderus GB062 kombiniz için Buderus RC150 modeli bir oda termostatı taktırabilirsiniz.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …

 4. senem sarpkanat 7 Ocak 2016 at 16:12 - Reply

  BEN İzmir de yaşıyorum evim çatı katı ve izolasyonu fena değil 31.12.2015 te doğalgaz kullanmaya başladık.Kombi olarak Gb 062 buderus tercih ettik yaklaşık petek uzunluk toplamı 6 metre oda termostatımız yok ve termostatlı radyatör bulunmamaktadır. iki tane küçük çocuğum olduğu için gece gündüz kombim çalışmak zorunda, ekonomi sağlamak ve az yakıt tüketmesi için kazan suyu derecesi ve radyatör ısısını kaç dereceye ayarlamalıyız?

  • kombi servisi 7 Ocak 2016 at 23:36 - Reply

   Öncelikle Buderus GB062 kombiniz hayırlı olsun. Aldığınız cihaz yoğuşmalı olduğundan dolayı 55C üzerinde radyatör ayarı yapmayınız. Buderus RC150 veya RC100 modeli bir oda termostatı taktırırsanız buyuk tasarruflar sağlayabilirsiniz. RC100 yada RC150 oda termostatı takıldıktan sonra petek ayarınızı 55C ayarlayın. Oda termostatı taktırmadan kullanmayı düşünüyorsanız kaç derecede ısınıyorsanız o derecede kullanmalısınız. Sıcak su ise genelde 45-47 derece arası yeterli olmaktadır.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileriz..!

 5. Buruk 19 Ocak 2016 at 16:45 - Reply

  Merhaba sayfanızı çok beğendim bilgiler için teşekkür ederim. Sormak istediğim gb062 ve rc150 takdirdim. Fakat modülasyon yapmıyor. Netten araştırdım servisin gaz valfi ve modülasyon ayarı yapması gerektiğini yazıyor. Bizde servis hiçbirşey yapmadı. Kombi açıp kumandayı takıp gittiler. Bilgi verirmisiniz teşekkürler.

  • kombi servisi 19 Ocak 2016 at 20:56 - Reply

   Öncelikle Gb062 kombiniz hayırlı olsun. Evet yetkili servis cihazınızı devreye alıp termostat bağlantısını da yapmış. Yetkili servisin yapması gereken sadece bundan ibarettir. İlk çalıştırma esnasında yetkili servisin cihaza oda termostatını tanıtması dışında yapabileceği başka bir ayar yok maalesef. Bahsetmiş olduğunuz modülasyon cihazın hem kendisinde hemde oda termostatında mevcut. Modülasyon yapıp yapmadığını anlayamazsınız. Modülasyon ayarının tasarruf ile değilde daha çok cihazın randımanı ile alakası vardır. Yani sıcak suyunuzda dalgalanma yok ise modülasyon yapıyor demektir. Tabi sıcak suyun debisi ile alakalı olduğunu unutmamak gerekiyor. Kullanma klavuzunun ilgili bölümünü gözden geçiriniz.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileriz..!

 6. Tayfun 26 Ekim 2016 at 23:02 - Reply

  Merhaba bende gb062 var geçen kış çok güzel ısındım bir hafta önce çalıştırdım kombiyi 38 derecede açtım kombi ilk açılışta 29 tan başlıyor 38 dereceye kadar petekler ısınına kadar 15 – 20 dakika çalışıyor sonrasında gaz kesiliyor derece 38 den aşağıya doğru iniyor 32 ye kadar düşüyor sonrasında gaz açılıyor 5 ile 10 saniyede 38 e yükseliyor çok hızlı çıkıyor çok hızlı iniyor sizce bu normalmi servisi aradım kombide arıza işareti yoksa sıkıntı yok dediler tesisatınızı kontrol ettiren dediler

  • kombi servisi 1 Kasım 2016 at 00:40 - Reply

   Kombinizin yıllık bakımını yaptırdığınız taktirde bu sorun ortadan kalkacaktır. Güvendiğiniz bir yetkili servis yada özel servise bakımını yaptırabilirsiniz. Cihaz garantili dahi olsa bakımlar ücretlidir..! Mutlu ve Sıcak bir Yuva Dileklerimiz ile..!

 7. Yaşar şimşek 1 Kasım 2016 at 13:19 - Reply

  Buderusun ensen çıkan ürününü aldım en yüksek ısı 40 mı yetersiz kalıyo yoksa bizmi yükseltemiyoz

  • kombi servisi 2 Kasım 2016 at 23:30 - Reply

   Öncelikle Buderus kombiniz hayırlı olsun. Hayır, en yüksek derece 40 değil. Cihaz yerden ısıtmaya mı çalışıyor? kalorifer sıcaklığı 35-40 dereceden başlar ve 80-85 dereceye kadar ayarlanabilir. Sıcak su da max 60 dereceye kadar yükseltilebilir. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 8. kenan 1 Kasım 2016 at 15:52 - Reply

  Buderus kombi sıfır konumunda kendi kendine çalışmış ve petekler ve elektiriğini kesmeden durmadı arızası nedir acaba

  • kombi servisi 2 Kasım 2016 at 23:27 - Reply

   Oda termostatınız varsa ondan kaynaklı olabilir. Oda termostatı yoksa cihazın elektronik kartı ile alakalı bir arıza olabilir… Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 9. ZEHRA 4 Kasım 2016 at 08:22 - Reply

  İMDAAATTTT…
  yaz işletmesini dediğiniz gibi kapatamadım.
  sıcak suyu kullanıyorum. ama ekranda . . iki noktadan hariç bir şey yok. tüm tuşları kullandım resetledim olmadı. donmuş sanki ekran. kış moduna nasıl alacağım yardım…

  • kombi servisi 6 Kasım 2016 at 22:07 - Reply

   GB062 modeli kombide yaz/kış geçişini yapabilmek için Mode tuşunu bas çek yaparak petek işareti yanıp söner duruma getirmeli ve ardından OK tuşuna basarak + tuşu ile dereceyi yükseltmeli ve tekrar OK tuşuna basarak kaydetmelisiniz. Bu işlemleri yaptığınız taktirde iki nokta ekrandan kaybolacak ve derece göreceksiniz aynı zamanda ekranın sol üst köşesindeki petek sembolüde ekrana gelecektir. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 10. tamer ÖZÇELİK 4 Kasım 2016 at 18:33 - Reply

  logamax plus yoğuşmalı kombimi yaz konumundan kış konumuna geciremiyorum.mode tuşuna bastığımda LOC yazısı ekrana cıkıyor.yardımcı olursanız sevinirim.

  • kombi servisi 6 Kasım 2016 at 22:02 - Reply

   LOC yazısını görüyorsanız cihazın tuş kilidi aktif demektir. Tuş kilidini açtıktan sonra düğmeler çalışmaya başlicaktır. Buderus cihazların hepsi Logamax diye başlar ve GB Yada U ile başlayan bir kod ile devam eder. Modeli tam belirtmediğiniz için kesin bir cevap veremiyoruz. GB yoğuşmalıdır U ile başlayanlar ise Konvansiyoneldir..! Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 11. buderusgb062 17 Kasım 2016 at 20:22 - Reply

  Kolay gelsin bu kombide çalışma aralığı nedir? örnek 50 dereceye aldığımda kaçta duracak kaçta çalışak? 50 dereceye aldığımda maksimum 51.5 C ye çıkıyor ? 45 derece gibi tekrar çalışıyor. sorun olduğunu düşünüyorum kombiyi yeni açmama rağmen 15 dakikada ısıtıp alev sönüyor. Ev ısınmıyor 21 derece civarı oluyor sebebi nedir sizce ?

  • kombi servisi 22 Kasım 2016 at 22:22 - Reply

   Cihazın durum çalışması elektronik kart tarafından kontrol edilmektedir. İlk açtığınız anda cihaz yaklaşık 15dk durmadan çalışıyorsa sorun yoktur. Fakat kısa aralıklar ile sık sık devreye girip çıkıyorsa tesisatınızda bir problem olabilir. Cihaz birkaç senelik bir cihaz ise bakım yaptırmanızda yarar var. 50 derecelik bir petek ısı ayarı ile ısınamıyorsanız petek sıcaklığını arttırmanız gerekiyor. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 12. Sevilay 21 Kasım 2016 at 20:42 - Reply

  Merhaba bana da yardimci olursaniz gerçekten cok sevinirim.buderus marka kombi kullaniyorum.kombide sadece acma kapama isareti var.onun disinda hangi dugmeye basarsam basayim ekran ayni sekilde kaliyor.evede yeni tasindik.

  • kombi servisi 22 Kasım 2016 at 22:18 - Reply

   Aç/kapa işareti görüyorsanız cihaz kapalıdır. Açma/Kapama düğmesine birkaç saniye basılı tutun cihaz çalışacaktır. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 13. Emrah Ayhan 22 Kasım 2016 at 21:28 - Reply

  İzmirde oturuyoruz evimiz en üst kat. Buderus gb062 modelini kullanıyoruz ve yaklaşık 14 metre peteğimiz var. 2 aydır kullanıyoruz ve izmir gibi bir yerde şu an güzel havalarda günlük 20 metreküp gaz yakıyor. Ya kombide bi sıkıntı var ya da ayar doğru değil. Bu konuda yardım edebilir misiniz? Makinadan soğuduk böyle giderse daha soğuklar geldiğinde batırır bizi.

  • kombi servisi 22 Kasım 2016 at 22:16 - Reply

   Öncelikle binanın izolasyon durumu nedir? Binada izolasyon yok ve en üst katta oturuyorsanız maalesef faturalarınız yüksek gelecektir. Bahsettiğiniz Buderus GB062 yoğuşmalı ve oldukça verimli bir kombidir. Cihazla ilgili bir problem olabiliceğini düşünmüyorum. Fakat cihazınız balkonda ise gaz bağlantı fleksi gevşek olabilir ve cihaz gaz kaçırıyor olabilir. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 14. Kadir Çalbak 23 Kasım 2016 at 08:53 - Reply

  Merhabalar. Ben Kars’ta oturuyorum. Evim 2. Kat izolasyon var. Benim de Buderus Gb 062 kombim var. Petek uzunluğu 10.5 metre. Bu verilerden sonra sormak istediğim şey şudur: Cihaz 39 derecede yaklaşık 30 dakika çalışıp sonra kendini kapatıyor ancak 40 derece ve üstüne alınca 2 saatten fazla yandı, ev hamam gibi oldu ama bir türlü alev sönmüyor. Bıraksam sabaha kadar hiç sönmeden yanacak. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • kombi servisi 23 Kasım 2016 at 22:32 - Reply

   Cihaz modülasyonlu bir şekilde ayarlamış olduğunuz petek sıcaklığını sabit tutmaya çalışıyor. Eğer eviniz 40 derecede çok sıcak oluyorsa oda termostatı ile kullanmanızda fayda var. Oda termostatı bağladığınız taktirde cihazınız bir daha oda sıcaklığına göre çalışacak. Bu sayede tasarruf etmiş olacaksınız. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 15. Selim usta 26 Kasım 2016 at 17:23 - Reply

  Buderus gb012-25k kombiyi bugün çalıştırmak istedik. Ancak sıcak su çalışıyor petekler çalışmıyor. Yoğuşma derecesi 80,90 larda bu normal mi?
  ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler.

 16. Nisa 27 Kasım 2016 at 10:50 - Reply

  Selâmün ‘aleyküm. Bizim kombiye bakarlarken evdekilerden biri kombiyi yaz işletmesine almış. Petekler ısınıyor. Derecesini de ayarlayabiliyorum ama sağ köşedeki yaz işletmesi modu simgesi sönmüyor. Petekler 40 derecede. Bir de musluk işareti çerçeve içerisinde. Yanıp sönmüyor ama sürekli çerçeve içerisinde simge gözüküyor. Aynı zamanda kombi çok sık çalışıyor. Birkaç saniye kapanıyor so ra tekrar çalışıyor.

  • kombi servisi 1 Aralık 2016 at 22:04 - Reply

   Cihazı istem dışı konfora almış olabilirler. Bahsedilen konfor sadece sıcak su için geçerli bir fonksiyondur. Konfor modunda olduğu zaman cihaz siz sıcak suyu açmasanız dahi kendi kendine çalışır ve plakalı eşanjör içinde sıcak su hazırlar ve bunu sürekli olarak sıcak tutar. Fakat konfor modu sadece servis bölümünden ayarlanabilmektedir. Bunun için servis çağırmanız gerekebilir. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 17. Süleyman karaarslan 1 Aralık 2016 at 13:21 - Reply

  Selam geçen sene gb 062 aldım bu sene kış modunda ekran daki çerçeve petek de değilde musluk ta görüyor ve kombi belli bir süre sonra susuyor sanki kapatılmış gibi 2 dk sonra bir çalışıyor bi duruyor garip bir çalışması oldu sebebi ne olabilir.Teşekkürler

  • kombi servisi 1 Aralık 2016 at 22:15 - Reply

   Musluk sembolü çerçeve içerisinde ise konfor modu aktif anlamı taşımaktadır. Konfor mod sıcak su içindir. Konfor mod aktif olduğu zamanlarda cihaz kendi kendine çalışır ve musluk suyunu sürekli olarak sıcak tutmaya çalışır. Konfor mod servis menüsü ayarları içinde yer aldığından detaylı bir şekilde anlatmamız mümkün değildir. Servis çağırmanız gerekebilir. Fakat çağıracağınız servis özel ise buderus kombilere hakim olmasına dikkat edin aksi taktirde istenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir. Servis düzleminde yapılacak değişiklikler cihazın çalışmasını olumsuz etkileyebilir. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 18. Süleyman karaarslan 4 Aralık 2016 at 13:06 - Reply

  Yetkili servis geldi ayarlardan baktı ekonomik mod seçili imiş.servis gittikten sonra yine aynısını yaptı.kombi petek modunda ısıtma yaparken birden musluğu geçip onu 50c getirip kendini kapatıyor ve bekliyor tekrar devreye girdiğinde petek suyu 36c düşüyor tekrar ısıtıyor bunu herzaman yapmıyor.bu neden yapar acaba kartta problemi var cihazı kendim temel ayarlara döndürsem olurmu.yardım ederseniz çok sevinirim

  • kombi servisi 5 Aralık 2016 at 15:37 - Reply

   Yetkili servis kontrol etti ise ve sık sık yapıyorsa kart yazılımsal olarak sıkıntı çıkartıyor olabilir. Şikayetinizi tekrar yetkili servise bildirirsiniz. Muhtemelen yardımcı olacaklardır.
   Kartı temel ayarlara geri getirmeniz için gerekli açıklamayı burda yapamayız. Bırakın yetkili servis işini yapsın.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 19. Meltem güvenen 5 Aralık 2016 at 22:58 - Reply

  Merhaba ben afyonda yasiyorum kombim buderus logamax gb062. Evimde döküm petekler var ve isinma sorunu yasadigim icin bugün petekleri temizlettik ama her ne olduysa sonrasinda kombi durduk yere suyun sıcaklık derecesini yukseltmeye basladi. 60 derece olunca duruyor ve derece dusuyor yarim saat icinde falan tekrar derece yükseltiyor… bir sorun oldugunu düşünüyorum onceleri suyu kullanmadigim surece derecesi yukselmezdi yardımcı olabilir misiniz

  • kombi servisi 7 Aralık 2016 at 19:29 - Reply

   Muhtemelen cihazdan kaynaklanmıyordur. Eğer oda termostatınız varsa petekleriniz bazen soğuk bazende sıcak olacaktır. Petek temizliği yaptırdığınız firmanın konu ile ne kadar alakalı olduğu çok önemlidir. Şuan piyasada herkes petek yıkama işine başlamış bulunmakta. Fiyatlarda oldukça değişkenlik gösteriyor bu duruma bağlı olarak. Bu işin standardı 5 ile 8 petek arası 150 Tl gibi bir ücret karşılığında yıkanmaktadır. 8 petek sonrası ise fiyat değişmektedir. Peteklerinizin yıkamasını yapan kişi tarafından petek sıcaklığınız 60 dereceye alınmış olabilir. Kullanma kılavuzunda ki talimatları gözden geçiriniz.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 20. Arhan 7 Aralık 2016 at 09:47 - Reply

  Sayın Yetkili 06.12.2016 tarihinde GB062 kombi ve RC 150 oda termostadını yetkili servis devreye aldı.Ancak formda sizin vermiş olduğunuz bilgileri okudum servis elamanı kombiye servis ayarı yapıyorum dedi kombinin önündeki düğmelerin çiftine basarak servis ayarı yaptığını belirti sizin formda belirttiğiniz üzere böyle bir ayarın olmadığını anladım.ne yapmış olabilir,rc150 kumandayıda sadece manuelde kullanmam gerektiğini ifade etti açıkcası formu okuduktan sonra kafam karıştı GB062 kombinin fabrika ayaralarına dönme gibi bir durumu varmıdır.rc150 kumanda neden sadece manuelde çalıştırılmalıdır admlar üzerine otamatik çalıştırma yapmışlar bu ne zaman kullanılmaktadır.
  Ben Ankara dan yazıyorum Aydılatıcı bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür eder işlerinizde başarılar dilerim.

  • kombi servisi 7 Aralık 2016 at 19:36 - Reply

   Öncelikle bahsedilen cihazda bir servis menüsü bulunuyor ve servis bu bölümden ayar yapabiliyor. Servis menüsü konusunda yanlış anlaşılmasın. Buderus GB062 kombide servis menüsünün olmadığını söylemiyoruz. Aksine bu menüden bazı ayarların yapılabilir olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. RC150 oda termostatını isterseniz manuel isterseniz auto olarak kullanabilirsiniz. Evet fabrikaya ayarlarına geri dönülebilir fakat bununla ilgili detaylı açıklamayı maalesef yapamayız. Saygılar…
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 21. Arhan 8 Aralık 2016 at 01:22 - Reply

  Vermiş olduğunuz bilgilere öncelikle teşekkür ederim.Bahse konu fabrika ayarlarını çihazla bize verilen servis kullanım kitapçığında mevcut ancak servis elamanı servis ayar kısmını kilitlemiş bu elamanın böyle bir yetkisi varmıdır.Amaç nedir takdir edersinizki malımızın düşmanı değiliz bu ayarlara zaten girmeyiz Burda ark niyet varmıdır başka bir yetkili servis bu ayar kısmına girebilirmi bilgilendirmenizi rica ediyorum işlerinizde başarılar dilerim.

  • kombi servisi 8 Aralık 2016 at 23:13 - Reply

   Yetkili servis genelde tedbiri elden bırakmaz. Özel servislerinde bazıları aynı yetkili servis gibi hizmet verir. Tabi ki başka bir yetkili servis bu parametreleri değiştirebilir. Tabi bazı özel servislerde bu işlemi yapabilirler. Teşekkürler…

 22. Arhan 8 Aralık 2016 at 02:05 - Reply

  Bir şey daha öğrenmek istiyorum.Oğlumun servis elamanı ile yapmış olduğu görüşmede kartın yanabileceği konusunda laflar etmiş sanırım ne yaptıysa ayarın değiştirilmesini istemiyor herhalde,bu arada sizi meşgul ediyorum ama bir bilen olduğunuz için sormak durumundayım.Bu arada ayar kısmına kitabi bilgiler ışığında girmem mümkün saygı ve sevgilerimle işlerinizde başarılar diliyorum.

  • kombi servisi 8 Aralık 2016 at 23:18 - Reply

   Servis ayarlarında yapacağınız değişiklik ile kartınız yanmaz. Fakat cihazın çalışmama gibi bir ihtimali vardır. Yetkili servisin tavrı o yüzden olabilir.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 23. Hakan 8 Aralık 2016 at 08:00 - Reply

  Ben hatay iskenderundan benim kombim gb062 geçen sene aralıkta taktırdım ve takılınca yetkili servis 55 e ayarladı ben internetten araştırdım ve yoguşma yapması için 50C Altında çalştrmak gerekiyormuş ben 35C de çalştrdım ev ısınmıştı oda termostadımda var dijital kombimi yaz moduna alamadan kapattım şarteli indirdim güneş enerjim var diye kışın açtıgımda petekler hiç ısınmıyorduservisi çagırdım temizlik yaptı filtresini temizledi geçen sene 35c de ısınan evim şimdi 45 e alırsam anca az bişe ısınıyor 35 de buz gibi peteklerin üstü sıcak aşaları soguk vegünlük 10 tl yakıyor neyden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim sıcak suyum 40C de evim 3+1 1. kat 135 m2

  • kombi servisi 8 Aralık 2016 at 23:24 - Reply

   Cihazın yıllık periyodik bakımı yapıldıysa sorun tesisat kaynaklı olabilir. Peteklerinizin içi dökülüyor yada tesisatınız eski bir tesisat ise peteklerin ve tesisatın yıkanması faydalı olabilir. Fakat cihazın bakımı yapılmadıysa öncelikli olarak bakım yaptırın. Yoğuşmanın derecesi max 56 derecedir. Oda termostatı olduğu için cihazın kalorifer sıcaklığını 55 derece olarak ayarlamanızda yarar var.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 24. Arhan 8 Aralık 2016 at 10:17 - Reply

  Servis geldi cihazı ayarladı,Mesleki ahlaka sadık kalarak servis bilgilerini paylaşmadığınız için sizi ayrıca tebrik ediyorum işlerinizde başarılar diliyorum.saygı ve sevgilerimle.

  • kombi servisi 8 Aralık 2016 at 23:26 - Reply

   Anlayışınız için teşekkür ederiz…
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 25. Rmz 8 Aralık 2016 at 19:54 - Reply

  Mrb buderus GB 012 kombi kullanıyorum. Kullanım suyu 40 derecede kışın bile hasiliyor. Servis eve bile gelmeden musluktan dakikada 9 lt den az su akarsa şu çok ısınır diyor. Bizim evde dk da 6 litre su akıyor. Servisin verdiği bilgi doğru mu? Doğru ya da yanlışsa nasıl bir çözüm bulabiliriz?

  • kombi servisi 8 Aralık 2016 at 23:33 - Reply

   Öncelikle Buderus GB062 ile alakalı olmayan bir konudur. Bu sayfada sadece Buderus GB062 ile ilgili sorunlara çözüm üretmeye çalışmaktayız. Her sayfa için geçerlidir. Gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle arz ediyoruz..!
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 26. Buderusgb062 8 Aralık 2016 at 20:04 - Reply

  Merhaba kolay gelsin, Kombiyi 50 dereceye ayarladığım da 35 dereceden sonra hızlanıyor Alev boyu yükseliyor 2 dakika gibi kısa biir sürede 50 dereceye çıkarıyor 50 de yanmaya devam ediyor Fan sesi de baya bir geliyor Alevi kısmıyor gibi bir durum söz konusu. ve 30 dakikada 2 metre küp yakıyor ilk açtığımda normal mi sizce?

  • kombi servisi 8 Aralık 2016 at 23:36 - Reply

   Anlatmış olduğunuz çalışma şekli normaldir. Modülasyon nedeni ile cihaz 50 derecede suyun sıcaklığını sabit tutmaya çalışır. Ayarlanan derece yakalandığında cihaz söner ve beklemeye başlar. Oda termostatı ile kullanırsanız daha ekonomik olabilir. Tabi binanın izolasyonu da önemlidir.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 27. Bilge 14 Aralık 2016 at 08:47 - Reply

  Merhaba. Ben buderus gb072 kullaniyorum bu yil kış modu ayarı nasil yapiliyor acaba ??

 28. Caner 17 Aralık 2016 at 19:20 - Reply

  Iyi gunler buderus gb 062 kullaniyoruz 5.kat izalosyonlu alttaki daire de bos gunluk 15 m3 yakiyoruz normalmi bide belli araliklarla petek ısısı azalip cogaliyor musluk suyunun sicakligini kullandigimizda petek isisi dusuyor bu normalmi degistirilebilir mi ayarla

  • kombi servisi 19 Aralık 2016 at 19:33 - Reply

   Maalesef yakıta yapılacak bir şey yok…
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 29. caner karabag 17 Aralık 2016 at 20:09 - Reply

  İyi çalışmalar Buderus gb062 kombi kullanıyoruz Belirli aralıklarla Petek sıcaklığı azalıp tekrar çoğalıyor Bir de musluk suyundan sıcaklığı kullandığımız zaman Petek sıcaklığı düşüyor Bu normal mi belli bir ayarla değiştirilebiliyor mu evimiz beşinci kat alt dairede boş gunluk 15 metreküp yakıyoruz normal mi izolasyonlu bir bina

  • kombi servisi 19 Aralık 2016 at 19:28 - Reply

   Sıcak su kullanıldığı taktirde peteklerin soğuması normal.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 30. Erkan 23 Aralık 2016 at 21:08 - Reply

  İyi akşamlar biz buderus tam yoğuşmalı kombi kullanıyoruz yoğuşma yapması için bütün petekleri açmamız mı Laz’ım yada en az kaç Petek’in açık olması lazım Bide kombinin 55 derecedemi ayarlanması lazım

  • kombi servisi 23 Aralık 2016 at 22:04 - Reply

   Merhaba
   Yoğuşmanın gerçekleşmesi için peteklerin hepsinin açık olma gibi bir şartı yok. Yoğuşma tamamen kombiye bağlı bir olaydır. Yoğuşma derecesi max.56 derecedir. Bulunmuş olduğunuz bölgedeki şartlara göre daha yüksek derecelere de ayarlanabilir.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 31. güner 23 Aralık 2016 at 23:32 - Reply

  merhaba, Buderus gb062 kombi kullanıyoruz. servis elemanı petek ayarını 60 derece ye ayarladı. yüksek mi. kaç derece olmalı ki ekenomik olsun.. suyu 40 derecede bıraktı su dalgalı geliyor. hiç randuman alamıyoruz. başkalarına göre gaz sarfiyatı çok.

  • kombi servisi 28 Aralık 2016 at 19:35 - Reply

   Petek sıcaklığı değiştirilebilir. Fakat bulunduğunuz bölgede kış şartlarına bağlı. Sıcak suda ki dalgalanma suyun debisinden kaynaklı olabilir. Gaz sarfiyatı evinizin izolasyon durumu ile doğru orantılıdır.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 32. rıdvan 30 Aralık 2016 at 19:23 - Reply

  s.a öncelikle ben buderus gb062 modeli adım faturam beni baya bi zorlamakta 300 400 civarı fatura gelmekte ve tum peteklerımde termostatık vana bulunmakta ve evimde 10.küp petek bulunmakta bunlardan 4 dunu yakıyorum cogunlukla salon hol çocuk odası gibi ben kombımde sormak ıstedıgım gb062 modelinde kac derecede tutar isem benim kombim yoguşmaya geçer bunu ogrenmek istemiştim.şimdiden tşekkürler

  • kombi servisi 3 Ocak 2017 at 22:23 - Reply

   Yoğuşmalı cihazlar 55 derece üzerindeki sıcaklıklarda yoğuşma yapmaz…
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

   • rıdvan 5 Ocak 2017 at 00:03 - Reply

    kaç derecede geçiyor peki yoguşma gb062 modeli 45 derecedemi

    • kombi servisi 11 Ocak 2017 at 22:32 - Reply

     Minimumdan itibaren cihaz yoğuşma yapmaya başlar…

 33. İsa 31 Aralık 2016 at 15:37 - Reply

  Evde 5 petek var (toplam 5800) 4 petekte ayarlanabilir termostat var bahsettiğiniz Buderus RC150 veya RC100 modeli bir oda termostatı taktırırmalımıyım gerek varmı kombi Buderus gb062 tam yoğuşmalı

  • kombi servisi 3 Ocak 2017 at 22:19 - Reply

   Oda termostatı termostatik vanadan daha etkili ve önemlidir. Termostatik vana sıcaklığı yüksek olan odanın sıcaklığını kontrol etmek için kullanılır.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 34. water 2 Ocak 2017 at 16:03 - Reply

  merhaba gb62 ve rc150 oda temostatı aldık dublex ev daha önce sadece klima ile ısındım tek oda tabi yeni doğalgaz verildi servis 65 dere ayarladı oda 21 ayarladım 6 günde 104mküp yaktı sorduğumda normal dediler bina hiç ısınmamış bukadar gelmesi derece düşürmem gerekirmi

 35. water 2 Ocak 2017 at 16:11 - Reply

  neyapmam gerekiyor korktum 6 günde bukadar yakması petek toplamda 9,10 mtül çatı izalasyon var dış cephe yalıtım yok sadece çift tuğla arası köpük var ayrıntılı yazıyorum ama 65 derece yüksek dediğime servise herkeze bu ayarı yapıyorum dedi normal dedi sizce neyapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

  • kombi servisi 3 Ocak 2017 at 22:17 - Reply

   Tamamen soğuk bir evi ısıtmaya uğraşıyorsanız bunlar olabilir. Petek sıcaklığını isterseniz 55 dereceye alabilirsiniz. Dublex bir evden bahsediyorsunuz bunu da göz önünde bulundurmanız gerekli…
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 36. Mustafa Derman 2 Ocak 2017 at 17:01 - Reply

  Merhaba buderus yoğuşmalı kombimi acaba kullanmadığım odalardaki petekler ı kapatmalimiyim yoksa acikmi bırakmalıyım 7 petek var evim 105 metrekare şuan 2 petek kapattım doğrumu acaba

  • kombi servisi 3 Ocak 2017 at 22:15 - Reply

   Kullanılmayan odalarda ki petekleri isterseniz kapatabilirsiniz. Cihaz için herhangi bir mahsuru yoktur.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 37. sfg 8 Ocak 2017 at 19:14 - Reply

  kaç drecede yoguşmaya geçiyor en az

  • kombi servisi 11 Ocak 2017 at 22:30 - Reply

   Minimumdan itibaren yoğuşma başlar…

 38. Erkan 10 Ocak 2017 at 16:10 - Reply

  yoğuşmalı kombimiz var yoğuşma yapması için max. 56 derecede yakmamız gerektiğini söylemiştiniz peki min.Kaç derecede yakmalıyım

  • kombi servisi 11 Ocak 2017 at 22:26 - Reply

   Min.35 yada 40 derecede yakabilirsiniz kombinizi. Daha düşük derecelere ayarlayamazsınız…

 39. Erkan 12 Ocak 2017 at 19:24 - Reply

  Ama oda termostatlı kullanıyoruz bi fark olur mu

 40. sfg 22 Ocak 2017 at 23:59 - Reply

  bendede buderus var gb062 modeli dusukte geçiyormu bilmiyorum abimde wailant var 2 mizde 45 de yakıyoruz bana fatura 350 geliyor abime 250 geliyor bizimkinin yoguşma yaptıgını nereden anlıcaz. bide yazın bu kendi kendine çalısıyor sıcaksu kullanmadan fatura daha yuksek geliyor yazın diger kombilere gore

  • kombi servisi 23 Ocak 2017 at 22:34 - Reply

   İki farklı marka kombinin kıyaslanması pek doğru sonuçlar vermez. Sizin ve abinizin oturduğu kat, dış cephe, binanın açısı, içinde yaşayan kişi sayısı, boya badana…vb. bir çok faktör vardır.
   Cihazın yazın kendi kendine çalışması Confor mod nedeni ile oluyor. Sizin cihazınızda confor mode açık. Bu faturanızı yükseltir. Confor mode için servis talebinde bulunmanızda fayda var faturanız düşecektir. Birde cihaz balkonda ise Confor mode daha sık devreye girer. İptal edilmesinde fayda var.

 41. Burak ünlü 28 Ocak 2017 at 23:29 - Reply

  Öncelikle teşekkürler buderus gb062 kombim var ve genaral abr320 oda termostati monte ettik kombim kazan sicakligi 55 derece oda derecem 22 dereceye ayarli bu degerler uygun mu ayrica buderus kombim genaral termistatla suan uyumlu calismakta ama ileride sikinti yasar miyim buderus termostat kullanmadigim icin

  • kombi servisi 10 Şubat 2017 at 18:46 - Reply

   Çalışmasında bir sorun olmaz… iyi günlerde kullanın..!

  • ahmet 30 Eylül 2017 at 09:07 - Reply

   general hangi model termostat kullanıyonuz bende ht 300 alacaktım uyarmı diye araştırıyorum

 42. Kerem 31 Ocak 2017 at 10:21 - Reply

  Merhabalar..benim sorum kombinin yogua suyuyla ilgili, komsumun buderus gb072 benim kombim gb072 onun 1 gunde 2-3 lt yogusma suyu atik olarak cikarken benim kombde 10 lt yi buluyor? Acaba kombide bir arizami var? Cevaplarsaniz sevinirim.

  • kombi servisi 10 Şubat 2017 at 18:40 - Reply

   Daha fazla yoğuşma suyu ekonomik olarak çalıştığını gösterir. Petek sıcaklıklarınız farklı olabilir.

 43. mehmet 7 Mart 2017 at 21:45 - Reply

  Gb062 Kombinin sağ alt kosesinden kirmizi işik gibi bisey cikiyor ve sağ alt tarafi kosesi oldukca sicak teknikte arkadaslarla gorustum elektrik tesisatina baktirin dediler baktrdik ve suanda halen ayni bole bisey basina gelenvarmi ve korkutucu bi durum resmen kizariyo kosesi

  • kombi servisi 14 Mart 2017 at 21:56 - Reply

   Görmeden herhangi bir yorum yapamayız…

 44. Erdal 20 Mart 2017 at 21:17 - Reply

  Gb62 kombimi bir hafta önce açtirdim işim dolayısıyla evde pek bulunmuyorum kombim yaz modunda fakat 2 seferdir dikkat ediyorum 2,3 gün sonra eve geldiğimde sayacım değişmiş oluyor yani gaz yakıyor yaz modunda olmasına rağmen servisle yüz yüze görüştüm daha önce kullanıcı yorumlarına bakmistim diger yorumlardan anladığım kadarıyla konfor modunda olabilir mi diye sordum servis elemanına evet konfor modundadir sıcak suyu hazır tutmak için 1 saatte bir ısıtır dedi bunu istemediğini ben musluğu actigim zaman suyun ısınmasını istediğimi söyledim buna yapıcak birşey yok modu degismez dedi yardımcı olur musunuz bu olayı kendim çözebilir miyim eco moduna kendim alabilir miyim tesekkurler.

  • kombi servisi 7 Nisan 2017 at 00:42 - Reply

   Servisten görüşmüş olduğunuz kişi muhtemelen konuya hakim değil. Cihazın servis ayarlarından eco moda alınması gerekiyor. Fakat bu bilgileri paylaşmamızı beklemeyiniz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler. Bu konuda yetkili servise ısrar etmelisiniz. Bulunduğunuz bölgedeki yetkili servise müracaat ediniz. İlgilenmedikleri taktirde genel merkezi arayıp şikayetinizi dile getirin genel merkezden servis yönlendirmesi yapılacaktır.

 45. yasin 23 Mart 2017 at 11:36 - Reply

  merhaba dün gb 062 kombim takıldı. sıcak suyu açtığımızda yüksek oranda fan sesi geliyor normalmidir. birde yoğuşma için bahsettiğiniz sıcaklık petek işaretinde iken +- ile ayarlanan ısımıdır. şimdiden teşekkürler.

  • kombi servisi 7 Nisan 2017 at 00:36 - Reply

   Evet fan sesini duyabilirsiniz bunlar normaldir.

 46. Adnam lermi 29 Mayıs 2017 at 13:19 - Reply

  Adnan lermi zonguldak
  Gb062 kişin kombi aldim..
  1-gb 062 kombimin modulasyon araligi yuzde kactir.kısin 55 de calistirdim
  2-rc150 oda termoda taktim modulasyon
  Araligi yine aynimi olur.
  3-kombi 55 de calistiginda kac derece kapanir ve kac dereceye indiginde calismaya baslar.
  3-yaz miduna aldim..confor yada eko modundami oldugunu nasil anlarim.cunku yazin kullanim suyunu sicak tutmasi icin calismasini istemiyorum.iyi calişmalar dilerim..
  Son olarak buyuk bir eve kombi alacagiz
  Ust katta cift daire petek uzunlugu 17-18metre… mobil DEGIL.. budurus hangi modelivsirunsuz calisir bu evde.MALUM PETEK UZUN VE MOBIL SISTEMDE DEGIL

 47. haşim kebeli 3 Temmuz 2017 at 14:03 - Reply

  Merhabalar,şu günlerde hava sıcaklığının 40 dereceleri gösterdğinden dolayı kuullanım suyu sıcaklığını düşürmek istiyorum,minimum 40 oluyor bunun altına indiremiyorum , parametre ayarları konusunda bilgi verip su sıcaklığını düşürmeme yardımcı olursanız çok sevinirim,lütfen gerekiyorsa özleden yazın.

  • kombi servisi 3 Temmuz 2017 at 22:24 - Reply

   Merhaba,
   40 derecenin altında sıcak su ayarı yapmanız mümkün değil.
   Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileriz..!

 48. ahmet 30 Eylül 2017 at 09:21 - Reply

  buderus gb 62 uyumlu modülasyonlu termostat alacağım ht 300 uyarmı bunun ayarında ne tavsiye edersiniz

  • kombi servisi 9 Kasım 2017 at 15:26 - Reply

   Siemens RF serisi olabilir

 49. Polat 13 Ekim 2017 at 08:05 - Reply

  Merhaba ,
  GB062 Kombi ve RC150 Oda termeostatı taktırdım. Petek suyu sıcaklığını 55 e ayarlamama rağmen kombi 65-70 e çıkıyor sebebi ne olabilir.
  Saygılar.

  • kombi servisi 9 Kasım 2017 at 15:19 - Reply

   Ekranda görmüş olduğunuz derecelerin aynı zamanda sıcak suya çalıştıktan sonra daha yüksek görebilirsiniz…

 50. sebahattin 1 Kasım 2017 at 10:51 - Reply

  buderus gb062 kombi yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum altıncı ayda bakım yaptırdım yaz moduna aldım ancak şu an kış moduna geçilmiyor petek ısı ayarı en fazla 30 çıkabiliyor çeşme ısı ayarı istediğime ayarlanıyor fakat petek ayarı yapılmıyor bütün kuralları denedim neden acaba

  • kombi servisi 9 Kasım 2017 at 15:12 - Reply

   Görmeden birşey demek çok zor. Servis talebinde bulunun…

 51. Derde Tiryaki 8 Kasım 2017 at 21:33 - Reply

  Merhaba,
  Öncelikle herkese cevaplarınızdan dolayı tesekkürler..
  Evimde bosch 6400 modeli kombi var petekleri 40 derecenin altında çalıştırma imkanımız yok mu bunu merak ediyorum servis ayarı yada başka bir yol ile cevaplarsanız sevinirim, iyi çalışmalar

  • kombi servisi 9 Kasım 2017 at 15:01 - Reply

   Merhaba,
   Maalesef böyle bir ayar mümkün değil.

Leave A Comment