Bosch CR10 Oda Termostatı Kullanımı

//Bosch CR10 Oda Termostatı Kullanımı

Bosch CR10 Oda Termostatı Kullanımı

Bursa Bosch Kombi Servisi Bosch CR10 Oda Termostatı Kullanımı

Bosch oda termostatı CR10 ile, evinizdeki odaların tümünü sadece bir noktadan merkezi olarak ayarlayabilirsiniz. Oda termostatı oda sıcaklığını sürekli olarak denetler ve kazan suyu sıcaklığını, ayarlanmış olan oda sıcaklığına erişilebilecek şekilde ayarlar.

Sonsuz dönen ayar düğmesi ile istenen oda sıcaklığını ayarlayınız.

Ölçülen oda sıcaklığı göstergesi (sürekli gösterge) değişerek ekrana ayarlanmış olan oda sıcaklığı değeri gelir. Artık ayarlanmış olan oda sıcaklığını değiştirebilirsiniz. Ayar düğmesi saat yönünde döndürüldüğünde sıcaklık değeri yükselir ve saatin aksi yönünde döndürüldüğünde ise, azalır. Ayarlanan yeni oda sıcaklığı yaklaşık 2 saniye sonra hafızaya kaydedilir. Daha sonra da ekrana yeniden sürekli gösterge (ölçülen oda sıcaklığı) gelir. Isıtma sisteminin kusursuz bir şekilde kontrol edilebilmesi için, oda termostatı CR10 uygun bir referans odaya monte edilmelidir. Örneğin gün içerisinde en fazla kullanılan odanızı tercih etmeniz cihazın doğru çalışması için en uygun olanıdır.

Bosch CR10’un montajlı olduğu odada bulunan harici ısı kaynakları (güneş ışınları veya diğer ısı kaynakları ve şömine) CR10’un kontrol işlevini olumsuz olarak etkilerler. Referans odada harici ısı kaynakları bulunduğunda, diğer odalar daha soğuk kalabilir. Diğer ısı kaynaklarını göz önünde bulundurunuz.

Cihazın doğru çalışabilmesi için bina iç cephe duvarlarına ve yerden 1.5m yüksekliğe takılmalıdır.

EMS BUS veya OT BUS dilini otomatik olarak algıladığından dolayı CR10 oda termostatını EMS BUS bağlantı sistemine bağli diğer Bosch marka cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

DİKKAT: CR10 oda termostatı kablolu bir oda termostatıdır!

Bursa Bosch Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Bosch kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …

Amacımız sizleri yetkili servis tekelinden kurtarmak hak ettiğiniz kaliteli servis hizmeti yanı sıra ekonomik çözümler sunmaktır.

 

By | 2016-04-12T00:04:25+00:00 Nisan 12th, 2016|Oda Termostatları|5 Comments

About the Author:

5 Comments

 1. Tunay Bingöl 15 Kasım 2016 at 15:17 - Reply

  Alarko seradens srd 27 marka modülasyonlu kombime honeywell modülasyonlu oda termostatı uyum sağlamadı. Sizin önereceğiniz bir marka var mı? Ayrıca Alarko yu aradım, cihaz opentherm değilmiş.

  • kombi servisi 22 Kasım 2016 at 22:24 - Reply

   Her oda termostatı her marka model kombide kullanılamaz. Siemens marka bir kablosuz oda termostatı kullanabilirsiniz. Daha ucuz bir ürün arıyorsanız internetten araştırmanız gerekmektedir. OpenTherm olması şart değildir. Opentherm kombi ile oda termostatı arasında iletişim dilidir. Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile..!

 2. Yavuz 20 Mayıs 2017 at 11:33 - Reply

  İzmirde yaşıyorum gb062 kombi aldım, rc 100 oda termostadı taktırdım,petek sıcaklığını servis 60 yaptı, fakat formda yazan yazılara bakılırsa yoğuşma yapması için 55 den aşağı olması gerekiyor,evim arakat yalıtımlı yoğuşma için kaça ayarla malıyım,servis termostadın modülasyonlu olduğu için düşürmene gerek yok diyor, siz ne tavsiye edersiniz

 3. Nursl klt 4 Kasım 2017 at 23:35 - Reply

  Bosch classic condense kullanıcısıyım bu termostat uyumlu vede fr10 kullanıyodum arızalandı aynı verimi bundan alabilirmiyim

  • kombi servisi 9 Kasım 2017 at 15:04 - Reply

   FR10 benzeri bir termostat.

Leave A Comment